Aktualności w enova365

Wersja enova365: 2410.1.1.  opublikowana w dniu 25.10.2024.

Przypominamy, że od wersji 2404 system enova365 jest udostępniany wyłącznie w oparciu o nową technologię jaką jest Microsoft .NET8. Wersja wymaga konwersji bazy.

Aby uzyskać nasze wsparcie w poprawnej instalacji wersji, prosimy o kontakt pod numerem: (032)251-66-30, lub mailowo na adres: biuro@logotech.com.pl.

Wersja 2410.1.1. zawiera wiele nowości, m.in. powstała funkcjonalność ogólnosystemowa, wzbogacająca komunikację w firmie, oraz procesy i obiegi dokumentów. Poszczególne moduły zostały doposażone w nowe funkcjonalności.

Kadry PłaceWeryfikatory czasu pracy
Rozbudowano mechanizmy weryfikacji czasu pracy pracowników, dodając weryfikatory obejmujące:
– normę dobową,
– normę w okresie rozliczeniowym, cztery kolejne niedziele,
– odpoczynek dobowy oraz tygodniowy,
– pracę w dniu ustawowo wolnym,
– roczny limit nadgodzin.
Mechanizmy te usprawnią proces tworzenia grafików i ich weryfikacji z poziomu Pulpitu Kierownika i Pracownika.

Kadry PłaceNowy sposób ewidencji czasu pracy
Dodano nowy sposób prowadzenia grafików czasu pracy dla pracowników, zleceniobiorców oraz osób zatrudnionych na podstawie umów B2B. Struktura taka pozwala tworzyć grafiki dostosowane do specyfiki różnych branż. Kierownicy mogą planować czas pracy, wykorzystując automatyczne dokumenty. Funkcjonalność umożliwia weryfikację zaplanowanego na początku miesiąca kalendarza, wraz z jego finalną realizacją w okresie rozliczeniowym. Pracownicy mają również możliwość samodzielnego planowania swojego czasu pracy, a system wspiera osoby podejmujące pracę wieloetatową lub opartą o różne formy umowy.

Kadry PłaceKalkulator wynagrodzeń
Przygotowano narzędzie pozwalające na szybkie wyliczanie kwoty brutto od netto lub kwoty netto od podanej wartości brutto, zarówno dla pracowników etatowych, jak i zleceniobiorców.
Kalkulator umożliwia symulacje wyliczeń miesięcznych i rocznych, a także pozwala na szybkie analizy związane z wynagrodzeniami, bez potrzeby korzystania z zewnętrznych serwisów.

KsięgowośćObsługa pliku JPK_CIT
Stworzono mechanizmy wspierające przygotowanie danych niezbędnych do realizacji obowiązku sprawozdawczego JPK_CIT: JPK_KR_PD oraz JPK_ST_KR. Zakres funkcji obejmuje:
– znakowanie kont księgowych zgodnie z konfiguracją jednostki, z możliwością hurtowego znakowania,
– przygotowanie części dotyczącej rozliczenia podatku dochodowego (RPD) poprzez funkcje zestawień księgowych,
– wyposażenie kartotek środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych w niezbędne oznaczenia,
– standaryzację tytułów dokumentów dotyczących środków trwałych, takich jak OT (nabycie) i LT (likwidacja),
– generowanie plików JPK zgodnie z obowiązującymi strukturami.

KsięgowośćPaczki przelewów
Udostępniono funkcjonalność umożliwiającą grupowanie przelewów w paczki i wysyłanie ich do banku. Paczki mogą być wysyłane offline (np. w formacie elixir-0) lub online do banków, z którymi enova365 jest zintegrowana poprzez webservice w ramach dodatku Elektroniczne Wyciągi Bankowe. Obsługiwane banki to: BNP Paribas, Pekao S.A., ING Bank Śląski, Bank Millennium, Santander Bank Polska, Alior Bank, mBank, PKO BP, Citi Handlowy. Wysyłka paczek odbywa się bezpośrednio z poziomu enova365.

Handel – Ceny i rabaty
Wprowadzono nowe ceny zależne od ilości. Oparte o parametr „Progi ilościowe” znajdujący się w definicji ceny. Rozszerzono również zakres konfiguracji dotyczącej zapisywania informacji o cenie i rabacie. Parametr „Zapisuj informacje o wyliczeniach ceny” dostępny w definicji ceny został zmodyfikowany w taki sposób, że umożliwia włączenie zapisu informacji o cenie i rabacie, gdy dokument znajduje się w buforze lub zawsze (niezależnie od tego, czy dokument jest zatwierdzony czy znajduje się w buforze).

Systemowe – Systemowy mechanizm komunikacji umożliwiający:
1. Komunikację wewnętrzną – między pracownikami firmy (w ramach Pulpitów Pracownika i Kierownika):
– Aktualności – umożliwiają przekazywanie informacji do pracowników firmy lub wybranej grupy.
– Konwersacje – umożliwiają indywidualne lub grupowe rozmowy między pracownikami.
– Dyskusje – umożliwiają dodawanie komentarzy bezpośrednio pod dokumentami.
– Komunikaty Push – krótkie notki pojawiające się po zalogowaniu do systemu. (Np. do przekazywania informacji technicznych lub administracyjnych.)
– Ankiety – pozwalające na zbieranie opinii od pracowników.
– Biblioteka – stanowi źródło dokumentacji firmowej (polityki, procedury itp.).

2. Komunikację zewnętrzną – między firmą i kontrahentami ( w ramach Pulpitu Kontrahenta):
– Aktualności – umożliwiają przekazywanie informacji do kontrahentów.
– Konwersacje – umożliwiają indywidualne lub grupowe rozmowy między pracownikami firmy a kontrahentami.
– Dyskusje – umożliwiają dodawanie komentarzy bezpośrednio pod dokumentami.
– Ankiety – pozwalają na zbieranie opinii od kontrahentów.
– Komunikaty Push – krótkie notki pojawiające się po zalogowaniu do systemu. (Np. do przekazywania informacji technicznych lub administracyjnych.).

SystemoweUwierzytelnianie dwuskładnikowe
Dla zwiększenia bezpieczeństwa aplikacji, wprowadzono mechanizm uwierzytelniania dwuskładnikowego podczas logowania. To metoda zabezpieczenia dostępu do systemu, która wymaga dwóch form identyfikacji:
a) Loginu i hasła użytkownika enova365.
b) Drugiego składnika, którym może być: kod czasowy TOTP (jednorazowe kody o krótkim czasie ważności), uwierzytelnienie oparte na standardzie FIDO2 (np. klucz sprzętowy).
Uwierzytelnianie dwuskładnikowe zapewnia ochronę przed nieuprawnionym dostępem osób trzecich, jak również zabezpieczenie przed atakiem wyłudzenia od użytkownika danych logowania poprzez technikę tzw. phishingu.